Centralni niški gradski trg, Trg kralja Milana, bio je 29. jula mesto na kome se igrao najbolji basket 3 na 3 u Srbiji. Karavan "Roda 3×3 prvenstva Srbije" drugi put u ovoj sezoni stigao je u grad na Nišavi, 27. maja je Gradska opština Pantelej organizovala smotru najboljih basketaša, a najnoviji turnir održan je u organizaciji Regionalnog košarkaškog saveza Istočna Srbija.
Takmičenje je održano u juniorskoj (5 ekipa) i seniorskoj kategoriji za muškarce (10 ekipa), kao i seniorskoj kateogriji za žene (4 ekipe). Ljubitelji basketa mogli su da uživaju u celodnevnoj predstavi na gradskom trgu, a turnir je posetio i veliki broj košarkaša i košarkaških radnika. U ženskoj konkurenciji pobedu je odnela ekipa Gimnazijalca iz Pirota, a u juniorskoj konkurenciji za muškarce slavili su Slobodni zidari, mladići iz Niša koji su pokazali raskošan talenat.

Najzanimljivije borbe su se vodile u muškoj seniorskoj konkurenciji, a i tu je pobedu odnela niška ekipa, Tropa de Elite. Nišlije su turnir započele iznenađujućim porazom u grupnoj fazi od ekipe iz Aleksinca, ali su u nastavku takmičenja pokazale veliki kvalitet. Najpre su u četvrtfinalu savladali prvog favorita turnira, Zmajeve iz Beograda, zatim u polufinalu pobednika poslednjeg 3×3 turnira, održanog u Kraljevu, ekipu Marko Polo iz Kragujevca, a u finalu su se sastali sa Žarkovom iz Beograda. Nakon sigurne igre tokom čitavog meča Nišlije su slavile rezultatom 21:13.
Turnir je imao i humanitarni karakter. Pored terena za igru bila je postavljena kutija za skupljanje pomoći mladom plivaču Aleksandru Lj. Jovanoviću, obolelom od malignog tumora kostiju.
Generalni pokrovitelj turnira bio je Grad Niš, partner su bili Gradska opština Medijana i Gradska opština Pantelej, a prijatelji su Pasta bar 2 puta 2, Kafana Biser, Kafana Naša kuća MS, Centar estetske stomatologije dr Marko Stefanović, Frizerski salon HAIR CLINIC i Estetsko-kozmetički studio MAGIC LASER.
Ekipa Tropa de Elite, koja je zauzela prvo mesto u seniorskoj konkurenciji osvojila je 60.000 dinara, opremu KSS, vaučere Kafane Naša kuća MS, Centra estetske stomatologije dr Marko Stefanović i Estetsko-kozmetičkog studija MAGIC LASER, dok je drugoplasiranom Žarkovu pripalo 30.000 dinara i oprema KSS, kao vaučeri Pasta bara 2 puta 2 i Estetsko-kozmetičkog studija MAGIC LASER.
Dve prvoplasirane ekipe u konkurenciji seniora dobile su i pravo da učestvuju na finalnom turniru Prvenstva Srbije.
Slobodnim zidarima, koji su osvojili prvo mesto u konkurenciji juniora, pripala je novčana nagrada od 10.000 dinara, oprema KSS i vaučer Kafane Biser, dok je drugopalsirana Saletova škola osvojila opremu KSS i vaučere Pasta bara 2 puta 2.
Pobednik u seniorskoj konkurenciji kod žena, pirotski Gimazijalac osvojio je opremu KSS i vaučere Frizerskog salona HAIR CLINIC i Pasta bara 2 puta 2, dok je drugoplasiranim Meraklijkama pripala oprema KSS i vaučeri Frizerskog salona HAIR CLINIC.
Basket 3 na 3 je i u Nišu dokazao da nije bez razloga postao olimpijski sport, domaćini su se još jednom istakli kao odlični organizatori, a turnir je privukao pažnju brojnih posetilaca koji su imali šta da vide na centralnom gradskom trgu.